Takipte Kalın;

Bültenler

Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu maskesiyle olası dolandırıcılık

Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!

Ticari Danışman Abdullah Koçoğlu, “Çiçek Hukuk Bürosu adını kullanan sözde hukuk bürosu olası dolandırıcılığına dikkat edin!” uyarısında bulundu.

Koçoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“0216 606 54 34 numaralı telefon karşılama mesajından da anlaşılacağı üzere kendilerini Çiçek Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak tanıtan kişi ya da kişiler, yasal olmayan yöntemle kamuoyuna korku salarak ve tehdit ederek para istiyor.

İnternette Çiçek Hukuk Bürosu 0216 606 54 34′ şeklinde yapılan aramada haklarında dolandırıcı oldukları yönünde yüzlerce şikayet mesajı yer alan sözde hukuk ve danışmanlık bürosu, çeşitli yollarla ele geçirdiği telefon numaralarına arama gerçekleştiriyor, icra dairesine bağlı olarak arama gerçekleştirdiklerini ifade ederek para istiyor, olumlu yanıt alamayınca kişi hakkında haciz kararı çıkaracaklarını belirterek aleni yolla tehdit ediyor.

Genellikle, ‘Kapıda ödeme ile ürün almışsınız. Ürün geri döndüğü için, sözleşmeniz gereği ürünün kargo ve sair masraflarını karşılamak zorundasınız!’ cümlesi ile vatandaşa korku salmaya çalışan sözde Çiçek Hukuk Bürosu çalışanları, istediği parayı alamayınca ya da sert kayaya çarptığını anlayınca 1 kereye mahsus söz konusu borcu sildiklerini ifade ediyorlar.

Cimer’e, Cumhuriyet Başsavcılığı’na, Polis Merkezleri’ne konu ile ilgili çok sayıda şikayette bulunan vatandaşların var olduğunu internette yer alan çeşitli paylaşımlardan anlayabiliyoruz. Yetkililerin ve Baronun, en kısa zamanda olası mağduriyetlere tedbir sağlamalarını ve olası suç muhataplarını tespit ederek yasalar çerçevesinde cezalandırmalarını değerli kamuoyu adına umut ediyorum.”

EK AÇIKLAMA: Ticari Danışman Abdullah KOÇOĞLU tarafından 23.06.2021 tarihinde yapılan EK AÇIKLAMA altta yer aldığı gibidir:

“Sözde hukuk bürosundan bir avukat tarafından 23.06.2021 tarihinde 13:50‘de arandım. Çağrıya yetişemeyince, 13:51‘de geri arama gerçekleştirdim. Sözde avukat, 0216 606 54 34 numaralı hattın kendisine ait olduğunu belirtti. Ardından, Youtube sayfamda yer alan 0216 606 54 34 numaralı telefonun ifşa edildiği kamuoyu yararına olası mağduriyetlere tedbir sağlaması için yayınladığım videoyu kaldırmamı talep etti ve kaldırmadığım takdirde savcılık makamına suç duyurusunda bulunacağını ifade etti. Ticari ve Basın Danışmanlığını yürüttüğüm Tuna Güzelyurt’un 0542 484 48 .. ile devam eden hattına gönderdikleri yasal olmayan para talebi konulu tehditkar mesaj görselleri, yine aynı milatta yaptıkları aramaların gün ve saat bilgisi ile birlikte biz de kişi ve kurum hakkında gerek suç duyurularımızı başlatacağız, yasal olarak bulundurmakla mükellef oldukları söz konusu görüşme kayıtlarını talep edeceğiz, sonra da Baro ve diğer ilgili makamlar başta olmak üzere bir kısım mağdurlar birlikte yetkili makamlara şirketler avukatımız Av. Arb. Abdullah Serdar ÖNÜR aracılığı ile şikayetlerimizi bildireceğiz. Yanı sıra sözde hukuk bürosunun mağdur ettiği sair vatandaşlara yardımcı olmak ve oluşabilecek yeni mağduriyetlere tedbir sağlamak maksadıyla, gelişmeleri basın açıklaması ile daha geniş perdeden kamuoyu yararına paylaşmayı sürdüreceğiz.

Bu arada son olarak bir hususu belirtmek isterim: BU LİNK ARACILIĞIYLA, SÖZDE ÇİÇEK HUKUK VE DANIŞMANLIK BÜROSU’NA AİT “02166065434” NUMARALI TELEFONDAN YAPILAN “DOLANDIRICI” İFADESİ GEÇİRİLMİŞ BULUNAN ARAMA ŞİKAYETLERİNİ İNCELEYEBİLİRSİNİZ ▶ https://www.kisa.link/P3hA

Devamını Oku
Reklam Alanı
Yorum Bırak

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alışveriş

Trendyol’un sistem açığı mağazaları mağdur mu ediyor?

Trendyol’un, maksadı farklı müşterilere fırsat sunan sistem açığı mağazaları mağdur ediyor!

Trendyol’un sistem açığı mağazaları mağdur mu ediyor?

Ticari Danışman, Yazar ve Sanatçı Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, Trendyol’un maksadı farklı müşterilere fırsat sunan önemli bir sistem açığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Koçoğlu yayınladığı basın bülteninde şu ifadelere yer verdi:

“Trendyol’dan alım yapan kimi müşteriler, herhangi bir mağazanın ürünlerini vasat göstermek ya da parlatmak, karalamak ya da aklamak veya algoritmada ön plana çıkmasını engellemek ya da ön plana çıkmasını sağlamak için, farklı maksatlarla alım gerçekleştirebiliyor. Burada iki ayrı açı, iki ayrı problem var.

Önem derecesi yüksek iki ayrı problem var

Birincisi, Trendyol müşterileri siparişini teslim almadan veya ürünü açmadan iade etse ya da ürün çeşitli sebeplerle geri dönse dahi ürüne yorum ve değerlendirme yapabiliyor. Yani, bir ürüne değerlendirme ve yorum yapabilmeniz için, satın almış olmanız yeterli görülüyor. Burada büyük bir mantık hatası var. Bir ürün ile ilgili değerlendirme yapılacak ve yorum yazılacak ise o ürünün açılmış, görülmüş olması gerekir. Aksi halde bu işe ayıracağınız küçük bir bütçe ile kaliteli bir ürünü ya da mağazayı sabote edebilir. Yanı sıra olumlu değerlendirme ve yorumla kalitesiz bir ürünü parlatabilirsiniz. Buradaki haksızlık sadece mağazaları değil, legal olmayan yolla parlatılmış bir ürünü alarak kandırılma olasılığı olan müşterileri de bağlamaktadır.

Trendyol anlaşmalı kargo şirketlerinden doğan suçların cezasını mağazalar çekiyor

Şahsi mağazamızda yaşadığımız bir hadise ile söze devam etmek istiyorum. Bizden iki ayrı ürün satın alan 2 ayrı müşterimiz, satın aldıkları ürünlere 1 yıldız vererek olumsuz değerlendirme gerçekleştirdiler ve şu yorumları yaptılar:

FSA32320805 barkod numaralı ürüne yapılan yorum: “Kargo ürünü getirmedi ve teslim etmedi.”

FNTSTKFSM051AV barkod numaralı ürüne yapılan yorum: “Ürün elime geçmedi bir daha bana bir şey gelecekse Aras kargoyla gelmesin. Hala an itibariyle gönderi bekliyorum. Mesai bitimi 18.30”

Tekrar dile getirmekte fayda görüyorum. Teslim alınmayan bir ürün hakkında yapılan yoruma izin vermekle, küfür ya da hakaret içeren bir yoruma izin vermek arasında mağazalara ve ürünlere vereceği yara adına fark yok. Her ikisi de bel altı vuruyor ve mağazaları olumsuz etkiliyor.

Problemi 3 ayrı noktadan iletmeme rağmen bu konuda aksiyon alınmadı

Gelen ilk olumsuz yorumun ardından öncelikle satıcılara ait arayüzde yer alan Canlı Destek üzerinden yazışarak mağduriyetimizi müşteri temsilcisine izah ettim. Tüm ısrarlarıma rağmen konu ile ilgili bildirim oluşturmadı. Hal böyle olunca satıcı destek hattını aradım ve 15.10.2021 tarihinde 14:20’de durumu sesli olarak anlattım. İlgilenileceğini ifade ettiler ve görüşmeyi sonlandırdık. Sonrasında aynı tarz farklı bir ürünümüze 2. yorum geldi. 16.10.2021 tarihinde 12:30’da tekrar arama gerçekleştirerek önceki aramamda belirttiğim soruna, söz konusu 2. ürünümüze yapılan olumsuz yorumun da eklenmesini talep ettim. Müşteri hizmetleri yetkilisi, böyle bir bildirim oluşturulmadığını, bu sebeple ekleme yapamayacağını söyledi. Anlayacağınız, benim ifadelerimi öneri kapsamında dinlemişler ya da daha argo bir tabirle ‘He’ deyip geçmişler.

Trendyol’un işletim sistemi günden güne iyileşiyor

Trendyol ile ilgili yaşadığımız mağaza odaklı problemlerde, son 3 aylık zaman diliminde önemli mesafe kaydettik. Muadillerine oranla açıkara gelişmiş olan Trendyol’un işletim sisteminin kendisini sürekli yenilediğini ve iyileştirildiğini söyleyebilirim. Özellikle, Trendyol’un mesul yöneticilerinden Sayın Özkan ÇOKAYGİL problemlere yönelik eleştirilerde son derece yapıcı bir yaklaşıma ve hoşgörüye sahip. Yukarıda ifade ettiğim soruna da aynı tevazu ile yaklaşım göstereceğinden ve hızlıca aksiyon alınacağından kuşkum yok.”

Devamını Oku

Bültenler

Aygün Karadoğan, ilk ödülünü Zeki Müren’e ithaf etti!

Türk Müziği’nin kadife sesi olarak lakaplandırılan Aygün Karadoğan, ilk ödülünü Zeki Müren’e ithaf etti.

Hayranları tarafından Türk Müziği’nin kadife sesi olarak lakaplandırılan Aygün Karadoğan geçtiğimiz günlerde ilk ödülünü aldı.

Ümit Öner’in sahibi olduğu Göktürk Dergisi tarafından 3. kez düzenlenen “Yılın En’leri Ödül Töreni“nde ‘Yılın En Başarılı Çıkış Yapan Erkek Sanatçısı’ ödülüne layık görülen Karadoğan, ödülünü ünlü sunucu Merve Akıncı ve derginin sahibi Ümit Öner’in elinden aldı. Aygün Karadoğan, Göktürk’teki Kemer Country Hotel’de düzenlenen görkemli törende yoğun istek üzerine ödül almasını sağlayan ve Zeki Müren’e ait “Gözlerin Doğuyor Gecelerime” adlı parçayı seslendirmeyi de ihmal etmedi.

Ödül alması ile ilgili konuşan başarılı sanatçı Aygün Karadoğan, “Öncelikle şunu söylemek isterim daha önce Sanat Güneşimiz Zeki Müren tarafından okunan ‘Gözlerin Doğuyor Gecelerime’ parçası ile ‘Yılın En İyi Çıkış Yapan Başarılı Sanatçı Ödülü’nü almak çok gurur verici. Oylamaya katılıp bana oy veren herkese teşekkür ederim. Yeni çalışmamız ise yolda. Yine çok büyük bir ustanın seslendirdiği cover bir parça geliyor. Eminim bu eseri de benim sesimden çok seveceksiniz. Son olarak sözlerimi Zeki Müren’in hatırasına sahip çıkmalıyız diyerek bitirmek istiyorum.”

Devamını Oku

Bültenler

Joker Abdul, Instagram’dan kazandığı 250 doların hikayesini anlattı!

Ticari danışman Abdullah Koçoğlu, “Instagram para dağıtıyor, almayan kalmasın!” uyarısında bulundu.

Ticari danışman Abdullah Koçoğlu, “Instagram para dağıtıyor, almayan kalmasın!” uyarısında bulundu.

Ticari Danışman, Yazar ve Sanatçı Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, Youtube kanalında yayınladığı videolu açıklamasında, Instagram’ın 10 bin üzerinde takipçisi olan kullanıcılara 250 dolar ila binlerce doları aşan aralıkta ödeme yaptığını belirtti.

Instagram’ın ödeme yaptığı ilk grup kullanıcılar arasında yer aldığını ifade eden Koçoğlu, yayınladığı videoda şu açıklamalara yer verdi:

“Instagram 10 bin takipçi sayısını aşan kullanıcılara 250 dolar ila binlerce doları aşan ödeme yapıyor. 250 dolar kazandım. Bu parayı nasıl kazandığımı sizlerle paylaşıyorum. Profesyonel hesaba geçiş yaptıktan sonra ‘rozetler’ özelliğini aktif ederek ve Instagram’ın topluluk kurallarına uygun yayın yaparak siz de minimum 250 dolar kazanabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Koçoğlu Youtube kanalında yayınladığı videoda ayrıca, kullanıcıların yapmaları ve yapmamaları gereken detayları da etraflıca anlattı ve tarafına yapılan ödemenin banka dekontunu paylaştı.

İşte, Joker Abdul Youtube kanalında yayınlanan videonun açıklama bölümünde yer alan diğer bilgiler:

Instagram para kazanma, instagramdan para kazanma, instagram rozetler sekmesini kullanıcılara sunarak para kazanma özelliğini aktif etti. Rozet kazanmadan da Instagram’dan para kazanabilirsiniz. Profesyonel hesaba geçtikten sonra sadece 2 canlı yayın yaparak 250 dolar kazandım. Nasıl kazandığımı, banka dekontumu ve yaptığım hataları sizlerle paylaşıyorum. Siz, Instagramdan benim kazandığımdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Hemen kolları sıvayın derim!

Arama etiketleri:
instagram para kazanma, instagramdan para kazanma. instagram para kazanmak, instagramdan para nasıl kazanılır. instagramdan para nasıl kazanılıyor, instagram’da para nasıl kazanılır. instagram rozetler, instagramdan para. instagram ödeme alma, instagram ödeme yöntemi. instagramdan ne kadar kazandım, instagram ilk paramı ödedi. instagramdan ilk paramı kazandım, instagram ödeme yaptı. instagram rozetler açma, instagram rozetler ödeme alma. instagram rozetler para kazanma, instagramdan para kazanılır mı. ilk paramı çektim.

Devamını Oku
Reklam Alanı

ÇOK OKUNANLAR