Takipte Kalın;

İş Dünyası

Medical Estetik alanında hocaların hocası olarak bilinen Dr. Nejat Can Türkiye’de

Örümcek ağı, yüz askılama ve muadil medikal estetik tekniklerini dünyada en profesyonel şekilde uygulayan ve bağlantılı konularda üst seviye seminer yetisine ve yetkisine sahip ‘hocaların hocası’ olarak adlandırılan Uygur Türkü Dr. Nejat CAN, kendisi gibi doktor olan eşiyle birlikte yeteneklerini Türkiye’ye ve Türklere adadı.

Uluslararası platformlarda gösterdiği başarılar sebebiyle çeşitli ülke hükumetlerince vatandaşlık kazandırılmaya çalışılan yetenekli doktor ve eşi, tercihlerini Türkiye’den yana kullandıklarını ve dünya milletleri yeteneklerinden faydalanacak ise bu hizmetin altında koşulsuz Türkün imzası olması gerektiğini belirttiler.

Dr. Nejat Can, basına yaptığı açıklamada, özellikle de Medikal Estetik alanında yaşanabilecek olası sorunlara tedbir sağlamak ve kamuoyunu bilinçlendirmek adına şu ifadelere yer verdi:

“Uzak doğunun en ücra köşesi Urumqi’de başladığım tıp eğitimim ve ilgili uygulamalar İstanbul’da devam etmektedir. 25 yıllık meslek hayatımın son 15 yılını Organik İp Estetiği yönteminin her kilometre taşında öğrenerek, uygulayarak ve öğreterek geçirdim. Çok da keyif aldım. Organik İp Estetiği yöntemi ile ameliyatsız gençleştirme konusu yine uzak doğuda başlayıp tüm dünyaya yayılan ve hem hekimler hem hastalar tarafından sevilerek tercih edilen Medikal Estetik yöntemlerinden biridir. Teknolojinin baş döndüren hızı ile ilerlediğimiz global dünyada Organik İp Estetiği yöntemleri de inanılmaz bir hızda gelişmeye başladı. Yıllar önce kullandığımız hayvansal kaynaklı Katgüt ipler ile başlayan maceramız, bugünlerde teknoloji harikası ürünlerle üretilen iplerle devam etmekte ve daha da ileriye gidebileceğimizin sinyallerini vermektedir.

Yıllar öncesinde sade ve düz teknikler ile yalnızca cilt altına ip döşeyerek yapmaya çalıştığımız ameliyatsız gençleştirme yöntemlerinin yerini çağdaş, bilimsel ve kanıta dayalı yepyeni yöntemler aldı. Artık, Organik İp Estetiği yöntemi ile daha derin planda, daha çok yumuşak dokuya hakim olarak endikasyonlar dahilinde ameliyat sonuçlarını aratmayacak ve daha uzun süreli efektif sonuçlar almaya başladık. Bu olumlu gelişmelere paralel olarak meslekte yeni ve/veya Organik İp Estetiğine yeni ya da yeniden ilgi duyan hekimlerimizin sayısı da hayli arttı.

Organik ip Estetiği yönteminin popülerliği devam ederken bu yöntem ile ilgili ciddi bir kaynağın olmaması, ‘Organik İp Estetiği’ ile aynı ada sahip genişletilmiş bilgi hazinesi niteliği taşıyan kitabımın yazılma sebeplerinden biridir. Kitabın yazılmasındaki bir diğer neden ise “Bilgi paylaştıkça çoğalır ve değerlenir!” misyonudur. Medikal estetik alanındaki doğrulara ışık tutan bu kitabın hazırlanması esnasında teorik bilgi hazinesi ile yüksek katkı sağlayan sevgili eşim Dr. Hanife Can’a tıp dünyası ve değerli kamuoyu adına teşekkürü borç bilirim.”

Dr. Nejat Can KİMDİR?

1970 Urumqi doğumlu Dr. Nejat Can, eğitimini Xinjiang Tıp Fakültesi’nde aldı. Çin Halk Cumhuriyeti Xinjiang Üniversitesi’nden pratisyen hekim olarak mezun oldu. Beijing Medical University’de Kök Hücre ve Xinjiang Tıp Fakültesin’de Kozmetik Cerrahi ihtisası yaptı.

Tıp Doktorluğu diploması T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edildi ve askerliğini Yedek Subay olarak tamamladıktan sonra Türkiye’de serbest olarak çalışmaya başladı.

Çin Pekin Üniversitesi Uluslararası Kök Hücre Araştırma Merkezi ve Pekin Phoenix Genetik Tedavi Enstitüsü ile birlikte Kök Hücre Nakli ve Gen Tedavisi ile Santral Sinir Sistemi Hastalıkları, Gençleşme, Kök Hücrenin Estetikte Kullanılması, Sağlıklı Uzun Yaşam konularında çalışmalara katıldı.

Dr. Nejat Can daha sonra Tayvan, Tayland, Güney Kore, Singapur, Gürcistan, Fransa, İtalya ve İspanya’ya giderek Kozmetik Cerrahi ve Medikal Estetik Tıp konusunda uygulamalı eğitimler aldı.

Society of Aesthetic Medicine Singapore’da “All About THREADS” konulu Organik Thread Lifting İpleri ile Yüz ve Vücut Estetiği konusunda tüm eğitimlerini tamamlayan Dr. Nejat Can, “American Academy of Aesthetic Medicine” resmi üyesidir. Ayrıca, “American Academy of Aesthetic Medicine” tarafından verilen “Medical Aesthetic Board” sertifikasına sahiptir.

“American Academy of Aesthetic Medicine” tarafından verilen “Korean Advanced Facial & Body Techniques Master Class”, “Fat Grafting Asia Master Class”, “Facial Aesthetic Surgery Master Class” eğitimlerini tamamladı.

İngiltere’de bulunan, uluslararası geçerliliğe sahip ve Avrupa Birliğince de kabul gören 17024 Personel Akreditasyonu Kapsaminda, “IQ PCC – PYB APPLICATION EXPERT” kalite belgesi düzenleyen “IQ CERT” Personel Akreditasyon Kurumunun Organik İp Estetiği, Botulinum Toksin, Dermal Dolgu ve Mezoterapi uygulamalarının Türkiye Eğitimcisi ve Denetmeni olan Dr. Nejat Can, İstanbul’da kendi kliniğinde hizmet veriyor.

Dr. Hanife Can KİMDİR?

Eğitimini Xinjiang Tıp Fakültesi’nde aldı. Çin Halk Cumhuriyeti Xinjiang Üniversitesi’nden pratisyen hekim olarak mezun oldu.

Çin Beijing Üniversitesi Uluslararası Kök Hücre Araştırma Merkezi ve Beijing Phoenix Genetik Tedavi Enstitüsü ile birlikte Kök Hücre Nakli ve Gen Tedavisi ile Santral Sinir Sistemi Hastalıkları, Gençleşme, Kök Hücrenin Estetikte Kullanılması, Sağlıklı Uzun Yaşam konularında çalışmalara katıldı. Ayrıca, Akupunktur eğitimini tamamladı.

Dr. Hanife Can daha sonra Tayvan, Güney Kore, Tayland, Singapur, Fransa, Monako, İtalya ve İspanya’ya giderek Medikal Estetik Tıp konusunda uygulamalı eğitimler aldı.

Society of Aesthetic Medicine Singapore’da “All About THREADS” konulu Organik Thread Lifting İpleri ile Yüz ve Vücut Estetiği konusunda tüm eğitimlerini tamamlayan Dr. Hanife Can, “American Academy of Aesthetic Medicine” resmi üyesidir.

Dr. Hanife Can, “IQ PCC – PYB APPLICATION EXPERT” kalite belgesi düzenleyen İngiltere “IQ CERT” Personel Akreditasyon Kurumunun Botulinum Toksin, Dermal Dolgu, Mezoterapi ve Organik İp Estetiği uygulamalarının Türkiye Eğitimcisi ve Denetmeni olarak İstanbul’da hizmet vermektedir.

Devamını Oku
Reklam Alanı
Yorum Bırak

YORUMLAR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bültenler

Engin Akad Koleji ve sahibi Engin Piraz hakkında suç duyurusunda bulundu!

Dünyaca ünlü Türk çizer Tayyar Özkan, Engin Akad Koleji ve sahibi Engin Piraz hakkında suç duyurusunda bulundu!

Özkan, Akademist Grup bünyesinde yer alan Engin Akad Koleji ve sahibi hakkında, senet yoluyla tarafından haksız tahsilat yapıldığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduğunu belirtti.

Türk çizer, ödediği senetleri başka firmaya ciro ederek kendisine 2. kez ödeten Engin Akad Kolejleri ve Engin Akad Okulları kurucu olan Engin Piraz hakkında suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Ödediği senetlerin başka bir firmaya ciro edilmesinden dolayı 2. kez ödemek zorunda bırakıldığı için haksız mağduriyet yaşadığını ifade eden Özkan, devletten aldığı teşvik senetlerinin de Engin Akad Koleji tarafından kendisinden tahsil edildiğini belirtti.

Tayyar Özkan ve Özkan’nın avukatı Bülent Kolay, katıldıkları canlı yayında konu ile ilgili detaylı açıklamalara yer verdiler.

Devamını Oku

Alışveriş

Trendyol’un sistem açığı mağazaları mağdur mu ediyor?

Trendyol’un, maksadı farklı müşterilere fırsat sunan sistem açığı mağazaları mağdur ediyor!

Trendyol’un sistem açığı mağazaları mağdur mu ediyor?

Ticari Danışman, Yazar ve Sanatçı Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, Trendyol’un maksadı farklı müşterilere fırsat sunan önemli bir sistem açığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Koçoğlu yayınladığı basın bülteninde şu ifadelere yer verdi:

“Trendyol’dan alım yapan kimi müşteriler, herhangi bir mağazanın ürünlerini vasat göstermek ya da parlatmak, karalamak ya da aklamak veya algoritmada ön plana çıkmasını engellemek ya da ön plana çıkmasını sağlamak için, farklı maksatlarla alım gerçekleştirebiliyor. Burada iki ayrı açı, iki ayrı problem var.

Önem derecesi yüksek iki ayrı problem var

Birincisi, Trendyol müşterileri siparişini teslim almadan veya ürünü açmadan iade etse ya da ürün çeşitli sebeplerle geri dönse dahi ürüne yorum ve değerlendirme yapabiliyor. Yani, bir ürüne değerlendirme ve yorum yapabilmeniz için, satın almış olmanız yeterli görülüyor. Burada büyük bir mantık hatası var. Bir ürün ile ilgili değerlendirme yapılacak ve yorum yazılacak ise o ürünün açılmış, görülmüş olması gerekir. Aksi halde bu işe ayıracağınız küçük bir bütçe ile kaliteli bir ürünü ya da mağazayı sabote edebilir. Yanı sıra olumlu değerlendirme ve yorumla kalitesiz bir ürünü parlatabilirsiniz. Buradaki haksızlık sadece mağazaları değil, legal olmayan yolla parlatılmış bir ürünü alarak kandırılma olasılığı olan müşterileri de bağlamaktadır.

Trendyol anlaşmalı kargo şirketlerinden doğan suçların cezasını mağazalar çekiyor

Şahsi mağazamızda yaşadığımız bir hadise ile söze devam etmek istiyorum. Bizden iki ayrı ürün satın alan 2 ayrı müşterimiz, satın aldıkları ürünlere 1 yıldız vererek olumsuz değerlendirme gerçekleştirdiler ve şu yorumları yaptılar:

FSA32320805 barkod numaralı ürüne yapılan yorum: “Kargo ürünü getirmedi ve teslim etmedi.”

FNTSTKFSM051AV barkod numaralı ürüne yapılan yorum: “Ürün elime geçmedi bir daha bana bir şey gelecekse Aras kargoyla gelmesin. Hala an itibariyle gönderi bekliyorum. Mesai bitimi 18.30”

Tekrar dile getirmekte fayda görüyorum. Teslim alınmayan bir ürün hakkında yapılan yoruma izin vermekle, küfür ya da hakaret içeren bir yoruma izin vermek arasında mağazalara ve ürünlere vereceği yara adına fark yok. Her ikisi de bel altı vuruyor ve mağazaları olumsuz etkiliyor.

Problemi 3 ayrı noktadan iletmeme rağmen bu konuda aksiyon alınmadı

Gelen ilk olumsuz yorumun ardından öncelikle satıcılara ait arayüzde yer alan Canlı Destek üzerinden yazışarak mağduriyetimizi müşteri temsilcisine izah ettim. Tüm ısrarlarıma rağmen konu ile ilgili bildirim oluşturmadı. Hal böyle olunca satıcı destek hattını aradım ve 15.10.2021 tarihinde 14:20’de durumu sesli olarak anlattım. İlgilenileceğini ifade ettiler ve görüşmeyi sonlandırdık. Sonrasında aynı tarz farklı bir ürünümüze 2. yorum geldi. 16.10.2021 tarihinde 12:30’da tekrar arama gerçekleştirerek önceki aramamda belirttiğim soruna, söz konusu 2. ürünümüze yapılan olumsuz yorumun da eklenmesini talep ettim. Müşteri hizmetleri yetkilisi, böyle bir bildirim oluşturulmadığını, bu sebeple ekleme yapamayacağını söyledi. Anlayacağınız, benim ifadelerimi öneri kapsamında dinlemişler ya da daha argo bir tabirle ‘He’ deyip geçmişler.

Trendyol’un işletim sistemi günden güne iyileşiyor

Trendyol ile ilgili yaşadığımız mağaza odaklı problemlerde, son 3 aylık zaman diliminde önemli mesafe kaydettik. Muadillerine oranla açıkara gelişmiş olan Trendyol’un işletim sisteminin kendisini sürekli yenilediğini ve iyileştirildiğini söyleyebilirim. Özellikle, Trendyol’un mesul yöneticilerinden Sayın Özkan ÇOKAYGİL problemlere yönelik eleştirilerde son derece yapıcı bir yaklaşıma ve hoşgörüye sahip. Yukarıda ifade ettiğim soruna da aynı tevazu ile yaklaşım göstereceğinden ve hızlıca aksiyon alınacağından kuşkum yok.”

Devamını Oku

Bültenler

Joker Abdul, Instagram’dan kazandığı 250 doların hikayesini anlattı!

Ticari danışman Abdullah Koçoğlu, “Instagram para dağıtıyor, almayan kalmasın!” uyarısında bulundu.

Ticari danışman Abdullah Koçoğlu, “Instagram para dağıtıyor, almayan kalmasın!” uyarısında bulundu.

Ticari Danışman, Yazar ve Sanatçı Abdullah Koçoğlu, namı diğer Joker Abdul, Youtube kanalında yayınladığı videolu açıklamasında, Instagram’ın 10 bin üzerinde takipçisi olan kullanıcılara 250 dolar ila binlerce doları aşan aralıkta ödeme yaptığını belirtti.

Instagram’ın ödeme yaptığı ilk grup kullanıcılar arasında yer aldığını ifade eden Koçoğlu, yayınladığı videoda şu açıklamalara yer verdi:

“Instagram 10 bin takipçi sayısını aşan kullanıcılara 250 dolar ila binlerce doları aşan ödeme yapıyor. 250 dolar kazandım. Bu parayı nasıl kazandığımı sizlerle paylaşıyorum. Profesyonel hesaba geçiş yaptıktan sonra ‘rozetler’ özelliğini aktif ederek ve Instagram’ın topluluk kurallarına uygun yayın yaparak siz de minimum 250 dolar kazanabilirsiniz.” İfadelerine yer verdi.

Koçoğlu Youtube kanalında yayınladığı videoda ayrıca, kullanıcıların yapmaları ve yapmamaları gereken detayları da etraflıca anlattı ve tarafına yapılan ödemenin banka dekontunu paylaştı.

İşte, Joker Abdul Youtube kanalında yayınlanan videonun açıklama bölümünde yer alan diğer bilgiler:

Instagram para kazanma, instagramdan para kazanma, instagram rozetler sekmesini kullanıcılara sunarak para kazanma özelliğini aktif etti. Rozet kazanmadan da Instagram’dan para kazanabilirsiniz. Profesyonel hesaba geçtikten sonra sadece 2 canlı yayın yaparak 250 dolar kazandım. Nasıl kazandığımı, banka dekontumu ve yaptığım hataları sizlerle paylaşıyorum. Siz, Instagramdan benim kazandığımdan çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Hemen kolları sıvayın derim!

Arama etiketleri:
instagram para kazanma, instagramdan para kazanma. instagram para kazanmak, instagramdan para nasıl kazanılır. instagramdan para nasıl kazanılıyor, instagram’da para nasıl kazanılır. instagram rozetler, instagramdan para. instagram ödeme alma, instagram ödeme yöntemi. instagramdan ne kadar kazandım, instagram ilk paramı ödedi. instagramdan ilk paramı kazandım, instagram ödeme yaptı. instagram rozetler açma, instagram rozetler ödeme alma. instagram rozetler para kazanma, instagramdan para kazanılır mı. ilk paramı çektim.

Devamını Oku
Reklam Alanı

ÇOK OKUNANLAR